Co trzeba wiedzieć przy zarządzaniu projektami?


Zwinne zarządzanie to nowoczesny sposób zarządzania projektami, który powstał na początku tego wieku i został opracowany przez programistów. Choć początkowo przyjmował się głównie w branżach informatycznych, to jednak z czasem coraz więcej przedsiębiorstw zaczynało dostrzegać płynące z jego zastosowania zalety i wdrażać także do swoich projektów. Przykładem są branże komunikacyjne, produkcja, a nawet HR.

Agile pomaga w prowadzeniu projektów poprzez reorganizację zespołu. Tutaj sukcesy nie są kwestią indywidualną, a grupową, co skutecznie poprawia pracę całego zespołu. Usprawniona jest komunikacja między członkami zespołu, a także komunikacja między zespołem a klientem.

Ta komunikacja z klientem jest elementem kluczowym, ponieważ na każdym etapie realizacji projektu można otrzymać od klienta informację zwrotną, czy dany projekt idzie w dobrym kierunku, a wykonana do tej pory praca odpowiada wymaganiom klienta. Taka komunikacja jest kluczem w poprawianiu na bieżąco rzeczy, co do których wynikły nieporozumienia.

Oprócz tego, Agile pomaga w prowadzeniu projektów dzięki specjalnym wymaganiom zastosowalnym wobec pracowników. Od członków zespołu wymaga się odpowiedniej postawy, kiedy należy rozwiązać jakiś problem, zadania traktowane są jako wyzwania do pokonania, pracownicy muszą posiadać odpowiednie umiejętności organizacyjne oraz do samodzielnej pracy, muszą także cechować się motywacją.

Baza wiedzy: http://www.projektgamma.com.pl/strefa-wiedzy/wiki-eksperckie

Sukcesy wynikające z zastosowania zwinnego zarządzania mówią same za siebie – coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie tej metody zarządzania w swoich projektach. Od kandydatów wymaga się pewnej znajomości tej metodologii, którą nabyć można poprzez uczestniczenie w Agile szkolenia. Warto potem podejść do Agile pm practitioner egzamin, by uzyskać certyfikat będący dokumentem potwierdzającym posiadaną przez nas wiedzę.

Często w parze z Agile idzie metoda, o której możemy więcej dowiedzieć się dzięki szkolenie Scrum. To nowoczesny podział ról w zespole, zgodny z myślą i założeniami zwinnego zarządzania. Kursy takie jak szkolenia Scrum master czy szkolenia Scrum product owner pozwalają zapoznać się z obowiązkami wynikającymi z tych ról.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Integracja dla firm