Kiedy przydaje się kierowanie projektem wg zasad agile?

Zespół Scrumowy czuwa nad prawidłową realizacją projektów. Nie sposób nie zauważyć, że Scrum najlepiej jest stosować wraz z metodyką Agile. Jeżeli będziemy stosować obie metodyki, istnieją całkiem spore szanse na to, że projekty będą realizowane w staranny i przede wszystkim sprawny sposób.

Szkolenia Scrum developer, a także szkolenie Scrum master to doskonałe propozycje dla wszystkich, którzy wchodzą w skład zespołów Scrumowych. Nie sposób również nie wspomnieć o tym jak ważne jest szkolenie product owner. Należy pamiętać o tym, że dla uzyskania trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących efektów konieczna jest współpraca wszystkich członków zespołów Scrumowych.

Dobrze byłoby, gdyby każdy członek zespołu Scrumowego zdawał sobie sprawę ze swoich obowiązków. Scrum product owner powinien przede wszystkim troszczyć się o to, aby w odpowiedni sposób reprezentować klienta oraz jego potrzeby.

Wszystkim członkom zespołu przydadzą się szkolenia, co zostało wspomniane już powyżej. Agile project management szkolenie powinno być jednak prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych szkoleniowców, jeżeli chcemy, aby były one skuteczne i rzetelne.

Nie sposób nie zauważyć, że największy wybór profesjonalnych szkoleń będziemy mieli w dużych oraz prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Warszawa czy Wrocław. Nie sposób nie zauważyć, że pomocne przy wyborze firm szkoleniowych mogą być chociażby opinie klientów.

Zobacz też tą bazę informacji: http://www.projektgamma.com.pl/strefa-wiedzy/szkolenia-hr-3

Im większa liczba pozytywnych opinii klientów o firmach, tym większe szanse na to, że szkolenie zostanie poprowadzone w oczekiwany przez nas sposób.

Należy przyjrzeć się także szkoleniom certyfikowanym, takim jak na przykład Agile pm foundation szkolenie. Jeżeli chcemy, aby szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatu, koniecznie musimy zatroszczyć się o to, aby zdać egzamin.

Nie jest to łatwe, dlatego podczas szkolenia warto aktywnie słuchać tego co mówi do nas szkoleniowiec. W razie potrzeby, nie bójmy się zadawać pytań osobie odpowiedzialnej za przebieg kursu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Integracja dla firm